1Już od października 2016 r. rusza kolejna edycja programu „Mleko w szkole”. Jak w poprzednich latach nasza szkoła zakwalifikowała się do tego programu. Uczniowie w ramach programu otrzymają kartonik mleka trzy razy w tygodniu.

Celem programu jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Ideą programu jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, krajowych oraz z Funduszu Promocji Mleka.

Każde dziecko objęte Programem „Mleko w Szkole” ma możliwość wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku.

Opracowanie: Marta Chruściel
(na podstawie inf. www.arr.gov.pl)

Koło Agencja Rynku Rolnego