• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

1

W świetlicy szkolnej przy SP 1 w Niemodlinie, grupa I, przystąpiła do realizacji innowacji pedagogicznej pt: „MAŁY RATOWNIK – pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Głównym celem innowacji było nabycie przez uczniów świadomości, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. Kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Realizacja innowacji odbywała się w ramach zajęć świetlicowych.

Tematyka zajęć realizowana była jako cykl zajęć prowadzonych systematycznie, przynajmniej dwa razy w miesiącu w okresie od 01.04.2016r. – 24.06.2016r. i obejmowała takie zagadnienia jak: „Bezpieczeństwo”, „Sprawdzenie przytomności”, „Wzywanie pomocy”, „Sprawdzenie oddechu”, „Pozycja boczna ustalona”, „Resuscytacja” – ćwiczenia na fantomach mini Ania (wdechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej), „Łańcuch Przeżycia”, „Procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia”, „Zranienia”, „Złamania kości”, „Krwotok z nosa”, „Poparzenia”, „Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy”.

2

Dużo radości i emocji przysporzyły wszystkim uczestnikom ćwiczenia praktyczne polegające na opatrywaniu sobie ran, usztywnianiu kończyn, bandażowaniu, odgrywaniu scenek sytuacyjnych oraz ćwiczeniach na fantomie. Zajęcia prowadzone były w miłej i przyjaznej dla ucznia atmosferze. Uczniowie mieli świadomość, że mają prawo do błędów i nie grożą im za to przykre konsekwencje. Zwieńczeniem zajęć był pozytywnie zaliczony test w formie krzyżówki i uroczyste wręczenie medalu „Małego Ratownika”.

Dagmara Sarna☺

 

3