''Różowa skrzyneczka'' - akcja dla dziewcząt

W naszej szkole pojawiła się RÓŻOWA SKRZYNECZKA wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt, które w szkole czują dyskomfort podczas miesiączki i mają potrzebę skorzystania z czystej podpaski.

Akcja „Różowa skrzyneczka w każdej szkole” jest to odpowiedź na potrzeby młodych dziewcząt, które żyją w tak zwanym ubóstwie higienicznym. Ma na celu zapewnienie dostępności do środków higienicznych osobom, które z różnych powodów mają z tym problem.  Z podpasek mogą również skorzystać dziewczęta, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środki higieniczne na zmianę.

Warto nauczyć dziewczyny wzajemnej solidarności i wesprzeć je w tych trudnych dniach.

Nasza szkoła zgłosiła się do tej akcji i już zakupiła skrzynkę. Pojawiły się tam pierwsze zapasy środków higienicznych. Następne wkłady będą systematycznie uzupełniane przez szkołę lub przez same uczennice, które zechcą, po skorzystaniu ze skrzyneczki, odwdzięczyć się przyniesieniem zapasowej podpaski dla koleżanek. Te rozwiązania będą weryfikowane w ciągu najbliższych miesięcy.

DZIEWCZĘTA – MŁODE KOBIETKI!  Bardzo prosimy o odpowiednie korzystanie z przygotowanych środków. Wspólnie dbajmy o higienę i czystość :)

Skrzyneczka jest usytuowana w szkole w toalecie na drugim piętrze /obok Sali nr20/.

Data dodania: 2021-12-09 11:26:59
Data edycji: 2021-12-11 00:46:10