Czerwiec w Laboratoriach Przyszlości

#LaboratoriaPrzyszłości

Od kilku miesięcy VIa pracowała nad ekranizacją utworu Stanisława Lema "Jak ocalał świat". Zespoły napisały scenariusze, zadbały o kostiumy i scenografię, nakręciły filmy, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach "Laboratoriów Przyszłości", dokonały montażu scen. Wprawdzie nie wszystko potoczyło się po myśli młodych reżyserów, ale tylko ten, kto nic nie robi, jest wolny od błędów. Ważne, by wyciągnąć z nich wnioski. Dzisiaj uczniowie zadbali nawet o catering, przygotowując kanapki z pesto. Bazylię, która była jego podstawą, od trzech miesięcy hodowaliśmy troskliwie na klasowym parapecie. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że najlepszą aktorką została Magdalena Dziedzic, najlepszym reżyserem Oliwia Oleksa, a operatorem Michał Juźków. Cała trójka to autorzy jednego dzieła filmowego, a do sukcesu zespołu przyczynił się jeszcze Marcel Sosnowski. Młodym twórcom gratulujemy.

Data dodania: 2023-06-24 01:33:13
Data edycji: 2023-06-24 01:33:41