Ciekawa wyprawa

Dnia 22 maja 2023r. odbyła się wycieczka klasy 1a oraz 2b do Opola. W ten piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się w rej statkiem po Odrze. Na statku zostaliśmy pięknie przywitani przez kapitana, który w trakcie rejsu opowiedział nam kilka ciekawostek dotyczących wysp znajdujących się w naszym Opolu. Płynąc, zobaczyliśmy że miasto z tej perspektywy, wygląda zupełnie inaczej.

Po zakończonym rejsie udaliśmy się na pobliski plac zabaw. To była dopiero zabawa! Plac jest olbrzymi, ma wiele ciekawych zakamarków i mogliśmy się na nim wyszaleć do woli.

Ostatnim punktem programu była wizyta w „Zaczarowanym Świecie”. Braliśmy tam udział w zajęciach dotyczących „Kolorów pogody”, na których dowiedzieliśmy się jak wiele zależy od światła oraz „Z robotem za pan brat”, gdzie mogliśmy stworzyć trasę dla robotów i posterować nimi. Udało się nam także zrobić ciekawy eksperyment dotyczący mieszania się substancji.

Do Niemodlina wróciliśmy mega zmęczeni i pełni wrażeń :)

Uczniowie klas 1a i 2b wraz z wychowawczyniami

Data dodania: 2023-06-13 18:04:10