• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

001Na koniec roku na naszą szkołę odwiedzili goście Olga z Hiszpanii i Yunus z Turcji. Podczas spotkań z uczniami opowiadali o państwach, z których pochodzą. Uczyli nas podstawowych zwrotów w języku tureckim i hiszpańskim, opowiadali o zwyczajach, tradycyjnych potrawach oraz kulturze.

Uczniowie klas 8 a i b, 6c, 7b oraz 5a i c świetnie porozumiewali się w języku angielskim z naszymi gośćmi. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, np. czym jest, a czym nie prawdziwy kebab i jak wygląda prawdziwa bitwa na pomidory.

Olga i Yunus goszczą w Polsce dzięki programowi EVS Europejski Korpus Solidarności – długoterminowy wolontariat, na który zostali zaproszeni przez opolską organizację pozarządową Semper Avanti.

Spotkanie w szkole zorganizowały Katarzyna Krzyżanowska i Marta Rostkowska.