Wycieczka klas 1a i 2b

Dnia 4 kwietnia 2023r. klasy 1a i 2b wybrały się na wycieczkę do Opola. Celem wycieczki było poznanie tradycji wielkanocnych, nauka zdobienia symboli oraz obejrzenie filmu pt." Szkoła magicznych zwierząt". Dzieci z zaciekawieniem śledzily losy bohaterów i kulturalnie zachowywały się w kinie. Pod okiem opiekunów: p.A.Ciszewskiej, p.K.Klimas, p.C.Kownackiej i p.J.Chyli uczniowie zwiedzili Muzeum Śląska Opolskiego. Poznali historię Cementowni, w skupieniu słuchali opowieści przewodnika i oglądali zdjęcia zadając dużo pytań. Uczestniczyły w zajęciach teoretyczno- warsztatowych. Poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne.Wielką frajdę sprawiło dzieciom ozdabianie drewnianego kogucika, który miał być ozdobą stołu wielkanocnego. Nieco zmęczeni, ale w radosnym nastroju udaliśmy się w drogę powrotną.

C.Kownacka

Data dodania: 2023-04-17 06:44:13