Dzień Edukacji Narodowej

14 października  2020r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, pedagogów  oraz tych pracowników, którzy  swoim wysiłkiem wspomagają  pracę nauczycieli tj .pracowników obsługi i administracji.

Ten wyjątkowy dzień przebiegał  w miłej i radosnej atmosferze życzeń i podziękowań składanych nauczycielom. Galowy stój wszystkich podopiecznych z klas I – VIII był wyrazem szacunku i wdzięczności za trud włożony w proces dydaktyczno – wychowawczy.

Z tej okazji zostały przyznane nagrody  Burmistrza Niemodlina .Nagrodę taką otrzymali następujący nauczyciele : Marcin Kołodziej, Ewa Konowaluk, Anna Ciszewska, Aneta Kramczyńska ,Krystyna Lasman – Piwko, Marta Rostkowska.

Nagrodę Dyrektora SP1 otrzymali nauczyciele: Mariusz Konowaluk, Małgorzata Królikowska, Sylwia Wajda, Elżbieta Stachera, Lucyna Koch, Agnieszka Duda, Magdalena Gajdemska, Aleksandra Hajtałowicz, Bozena Słodkowska, Katarzyna Oleksa, Anna Rawska, Grazyna Pauter, Tatiana Śnieżek , Justyna Chyla, Katarzyna Krzyżanowska , Agnieszka Tracz.

Rozdanie nagród przyznane było podczas krótkiego spotkania w świetlicy szkolnej. Ze względu na  panujący reżim sanitarny spowodowany epidemią koronawirusa  uroczystość miała skromny charakter, a uczestnikami wydarzenia byli jedynie zainteresowani nauczyciele. Wydarzenie to zostało ubogacone obecnością uczniów : przewodniczącego szkoły Franciszka Dzialuka z klasy VIIIb ,który słowem wstępnym powitał nauczycieli i złożył życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w imieniu całej społeczności  szkolnej. Nauczycielom zadedykowany był również wiersz wyrecytowany przez Aleksandrę Palak z klasy VIIIb  oraz tematyczna piosenka w wykonaniu Kingi Matusik z klasy VIc.

Monika Ostrowska – Matusik
Grzegorz Budz