Dbamy o wzrok opolskich dzieci

Dzięki inicjatywie rodziców naszej szkoły pani Barbarze Jeleń byłej przewodniczącej Rady Rodziców i pani Małgorzacie Czukiewskiej kierownik Poradni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, uczniowie naszej szkoły zostali objęci badaniem wzroku. Udział w akcji "Dbamy o wzrok opolskich dzieci" jest nieodpłatny i ma na celu profilaktykę wzroku dzieci
wieku szkolnego. Gośćmi przeprowadzającymi badanie byli inicjatorzy akcji: Założyciel i Prezes Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet pani Urszula Ciołeszyńska, pan Leszek Ciołeszyński przedstawiciel Lions Club Opole koordynującego akcję oraz studentki kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.
Sprzęt użyty do badań jest bardzo nowoczesny, bezinwazyjny i daje natychmiastowe wyniki badania. Każdy uczeń, który został przebadany otrzymał wydruk z opisem. Jeśli badanie wykazało możliwość wystąpienia wady można umówić się na nieodpłatną wizytę uściślającą badanie ostrości wzroku do salonu optometrii w Opolu. W dzisiejszym badaniu wzięło udział prawie 400 uczniów. Szkolnym koordynatorem czuwającym nad logistyką zapewniającą udział uczniów w akcji była pani Tatiana Śnieżek, której serdecznie dziękujemy.

Data dodania: 2020-07-21 21:43:43
Data edycji: 2020-07-21 21:45:08