Bieg po zdrowie

W II semestrze uczniowie klas IV wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Program został zrealizowany przez pedagoga szkolnego i wychowawców. Zajęcia przeprowadzono za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji.

Marta Rostkowska

Data dodania: 2020-07-14 08:47:56